Skip links

آیا رژیم گیاهخواری ایده خوبیست؟

آیا برای خوردن غذاهای بدون گوشت خیلی مشتاق نیستید؟ علاوه بر مزایای گیاهخواری برای قلب ، مغز و افزایش طول عمر ، رژیم های گیاهی غذاهای واقعا خوشمزه ای هم دارند.

به عنوان یک گیاه خوار سابق ، من مطمئن هستم که هرگز به صورت تمام وقت یک گیاه خوار نخواهم بود. (بال سوخاری نقطه ضعف من هست!) اما سالهای بدون گوشت به من چیزهای زیادی در مورد آشپزی و خوردن غذای سالم آموخت ، از جمله اینکه با تمپه چه کار کنم (محصولی از سویا و جایگزین محبوب پروتئین در میان گیاه خواران)، چگونه از کلم بروکلی استفاده کنم و یا اینکه چگونه با یک قوطی لوبیا یه غذای گیاهی درست کنم. من هنوز هم همیشه از این مهارت ها استفاده می کنم- من رژیمم را سبزی خوار می نامم و هیجان زده ام که از جادوی سبزیجات استفاده می کنم. در ادامه 12 دلیل خواهید دید برای این که میزان مصرف گیاهان را در غذاهایتان افزایش دهید.

 

قارچ ها برای آشپزی بسیار ایده آل هستند و همچنین مزایای شگفت انگیزی برای سیستم ایمنی دارند میتوانید با آنها، برگر درست کنید. بیکن گیاهی و کلی دستور پخت جدید و جذاب دیگر.

کلی از افراد مشهور این کار را انجام می دهند. از مایلی سایرس گرفته تا کوری بوکر ، اگر عاشق آدم های مشهور هستید یافتن یک سلبریتی گیاه خوار خیلی آسان میباشد.

لوبیا. طی یک مطالعه انجام شده در مجله علوم غذایی(Journal of Food Science): لوبیا به اندازه گوشت گاو رضایت بخش است. شرکت کنندگان در این مطالعه یک بشقاب غذای حاوی لوبیا خوردند ، آنها چند ساعت بعد به اندازه دیگران که گوشت خورده بودند، سیر بودند.

توفو قطعا کمتر از استیک هزینه دارد. و زمانی که طرز پخت آن را آموختید ، غذاهای شما نیز می توانند طعم خوبی داشته باشند.

کاهش وزن آسان تر میشود. در یک مطالعه که در مجله آلمانی General Internal Medicine منتشر شد ، کسانی که به رژیم گیاهخواری روی آوردند ، نسبت به افرادی که رژیم گیاه خواری نداشتند ، وزن بیشتری کاهش دادند. گیاهخواران حتی عملکرد بهتری هم داشتند.

با ترند های جدید و هیجان انگیز غذا خوردن در سراسر جهان مواجه خواهید شد. این روز ها بیشتر سرآشپزها سبزیجات را در هسته اصلی مواد اولیه ی غذای خود قرار میدهند و وقتی برای غذا خوردن بیرون می روید ، دیگر تنها انتخابتان یک ماکارونی گیاهی نخواهد بود.

همبرگر های گیاهی محبوبیت خوبی پیدا کرده اند. کلی دستر العمل های خوشمزه برای این همبرگر ها وجود دراه و من قطعا انتخابش میکنم.

برای کره زمین مفید است. رژیم های گیاهی از منابع طبیعی کمتری استفاده می کنند. و یک مطالعه از مجله آمریکایی تغذیه بالینی (American Journal of Clinical Nutrition ) نشان داد که حتی رژیم های نیمه گیاهی نیز باعث 22 % کاهش در انتشار گازهای گلخانه ای میشوند.

قلب شما تقویت می شود. براساس گزارش انجمن قلب آمریکا (American Heart Association)، گیاهخواران در معرض خطر کمتری برای بیماری های قلبی ، فشار خون بالا و دیابت قرار دارند.

مغز شما نیز تقویت میشود. ، طبق مطالعات دانشمندان اسپانیایی که در BMC Medicine منتشر شده، کسانی که رژیم های غذایی غنی از سبزیجات  دارند با خطر افسردگی کمتری مواجه هستند و بر اساس گزارش فدراسیون انجمن های زیست شناسی تجربی آمریکا، مصرف سبزیجات برگ دار – وقتی که پا به سن  میگذارید- می توانند مغز شما را هوشیار و تیز نگه دارد.

شما به معنای واقعی کلمه می درخشید. به گفته محققان انگلیسی ، رنگدانه های موجود در میوه ها و سبزیجات به پوست شما درخشش بیشتری نسبت به خورشید یا برنزه کننده های مصنوعی می بخشد.

و آخرین و مهمترین … شما بیشتر عمر خواهید کرد. تحقیقات دانشگاه لوما لیندا (Loma Linda University ) نشان میدهد که خطر مرگ و میر گیاهخواران کمتر میباشد.

به بحث بپیوندید

Return to top of page