Skip links

هفت نکته در مورد کاهش وزن

کاهش وزن آسان نیست ، با این حال یکی از رایج ترین اهداف سلامتی و تناسب اندام در میان عموم میباشد.

یک نظرسنجی اخیر نشان داد که 51 % از آمریکایی ها امیدوارند در سال 2021 وزن خود را کاهش دهند. اما ایجاد تعادل بین کار ، خانواده ، برنامه بچه ها و تعهدات اجتماعی در مقابل نیاز واقعی به استراحت ، کم کردن وزن کار خیلی دشواری است .

کیمبرلی گومر ، مدیر تغذیه مرکز “طول عمر پریتیکین” می گوید: “به نظر می رسد مهم نیست کجا و چه زمانی ، ولی همه ی ما بالاخره سرمان شلوغ میشود وقتی این اتفاق بیفتد ، کاهش وزن از اولویت ما خارج میشود و تبدیل میشود به اولویتهای بعدی. اما راهکارهایی وجود دارد که می توانید به کمک آنها برنامه غذا خوردن و ورزش خود را در مسیری مناسب نگه دارید.

گومر می افزاید: “من فکر می کنم یکی از نکات مهم این است که چیزها و افراد دیگر را بر مراقبت از خود اولویت ندهیم.” سلامتی را ارجح بر هر چیزی در نظر بگیرید و این را بدانید زمانی که حال جسمی و روحی شما خوب است در شغل و روابط خود نیز بهتر خواهید بود. در ادامه ، گومر نکات مفیدی را برای حفظ سلامتی در مواقعی که برنامه ی پر فشاری دارید، به اشتراک می گذارد.

 

7 نکته در مورد کاهش وزن هنگامی که پرمشغله هستید

 

  1. برنامه داشته باشید

گومر پیشنهاد می کند با تهیه یک برنامه غذایی شروع کنید. به فروشگاه بروید (یا برای صرفه جویی در وقت مواد غذایی را درب خانه تان تحویل بگیرید) و وعده های غذاییتان را از قبل آماده کنید ، یک روز را در هفته به این کار اختصاص بدهید. به این ترتیب ، شما حتی زمانی که سرتان خیلی شلوغ میباشد، وعده های غذایی خود را از قبل آماده دارید و استرس نخواهید داشت.

 

  1. وعده های غذایی تان را حتما میل کنید

گومر می گوید: “وعده های غذایی تان را حذف نکنید یا برای غذا خوردن در زمانی که گرسنه هستید، زیاد منتظر نمانید.” چون وقتی که بالاخره وقت میکنید غذا بخورید حالا دچار پر خوری خواهید شد. ”

 

  1. سبزیجات زیاد مصرف کنید

روی مصرف سبزیجات تمرکز کنید. سبزیجات تازه را از قبل آماده کنید ، با این کار همیشه برای درست کردن یک سالاد سریع ، سوپ ، و یا املت سبزیجات مواد لازم را دارید. “سبزیجات را بزرگترین قسمت وعده غذایی خود تبدیل کنید. سبزیجات همیشه برای کاهش وزن مفید خواهد بود.

 

  1. به ارزش غذایی مواد توجه کنید

از مصرف مواد پر کالری مانند سس سالاد پرچرب که ممکن است همراه با ناهار روی میز شما مصرف شود ، اجتناب کنید. و به یاد داشته باشید که خوردن مغز میوه ها (آجیل) ، دانه های گیاهان و آووکادو می تواند مفید باشد ، اما کالری آنها زیاد میباشد. به هر حال ، میتوانید این غذاها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، فقط حواستان به کل کالری مصرفی در طول روز باشد.

 

  1. فریزر را پر کنید.

فریزر خود را با وعده های غذایی که از قبل آماده کرده اید، پر کنید. غذاهایی مانند سوپ عدس ، سوپ سبزیجات و لوبیا که میتوانند در مواقعی که وقت برای پخت و پز ندارید بسیار مفید باشند.

 

  1. منو ها را بخوانید.

گومر پیشنهاد می کند به یک رستوران سالم بروید. به عنوان مثال ، به یک سالاد بار بروید و  سالاد انتخابی خودتان را با مواد اولیه دلخواه تان سفارش دهید. رستوران ها از قبل همه ی کارهای آماده سازی را انجام داده اند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از آن لذت ببرید.

 

  1. تحرک داشته باشید.

از ورزش غافل نشوید، گومر می افزاید تغذیه سالم شما وقتی با ورزش منظم همراه شود تأثیر بیشتری خواهد داشت ، بنابراین برنامه ای برای ایجاد و حفظ تناسب اندام تان تهیه کنید. او می گوید: “ورزش را در اولویت قرار دهید و آن را به عنوان یک فعالیت مهم در کارهای روزانه خود برنامه ریزی کنید.” وقتی ورزش می کنید ، استرس تان تخلیه میشود و شما را وادار می کند که رژیم غذایی سالمی داشته باشید. ”

 

نتیجه گیری

عوامل متعددی در کاهش وزن موثر هستند و هر یک از آنها می تواند با بروز یک برنامه ی شلوغ، متوقف شود. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، برای موفقیت برای وعده های غذایی و ورزش خود برنامه ریزی کنید.

به بحث بپیوندید

Return to top of page